poniedziałek, 15 listopada 2010

Konkurs na maskotkę Mikanboxa

Witam wszystkich! Mam dziś dla was zupełnie nowy konkurs. Na tegoroczne urodziny (już kawałek czasu temu) dostałem między innymi Artbook "Pixiv Girls Collection 2010". Na 160 kolorowych stronach artbooka znajdują się najlepsze prace z portalu Pixiv. Album spodobał mi się na tyle, że postanowiłem się nim z wami podzielić, a raczej kupiłem drugi i wystawiam go dla was, jako nagrodę w konkursie. Pełną recenzję artbooka możecie przeczytać >>TUTAJ<<. A teraz do rzeczy: - Tematem konkursu jest art, lub arty przedstawiające maskotkę Mikanboxa

- Postać ma być mangowa

- Technika dowolna, chociaż preferowane jest wypełnianie i cieniowanie na komputerze

- Postać ma być oryginalna (niewystępująca w żadnym anime, mandze etc.)

- Arty mają być waszego autorstwa

- Można wysłać dowolną ilość propozycji

- Każdy, kto bierze udział zezwala mi na dowolny użytek nadesłanych prac

- Prace przyjmuję wyłącznie na adres e-mail

- Zwycięzca zostanie ogłoszony, gdy zadecyduję, że taki się wyłonił, ale nie wcześniej niż 14 grudnia b.r.

- Gdy wytypuję zwycięzcę, stworzy on kilka (około 2-5) dodatkowych prac na potrzeby Mikanboxa


Życzę wam powodzenia w konkursie i pamiętajcie, że konkurs ma być przede wszystkim dobrą zabawą ;).

Nowe info: Uznałem, że trochę wam podpowiem jakie są moje preferencje jeśli chodzi o styl. Myślałem, że jest to oczywiste, biorąc pod uwagę szatę graficzną, dobór moich zakupów i sentymenty na Mikanboxie. Jednak nie jest to takie jasne jak przypuszczałem.
Nie lubię ganguro. Nie lubię stylu ubioru amerykańskiego ani nawiązań do symboliki zachodu. Nie lubię wielkich biustów. Lubię styl a'la japońskie liceum. Lubię tsundere. Mój blog mógłby równie dobrze nazywać się "Mikan boru", bo chodzi o pudełko na mandarynki, które ma kluczowe znaczenie. Jeśli postać nie weszłaby do Mikan Boxa, to nie może być jego maskotką. Jeśli chodzi o SD, to albo full size, albo full SD, nic pomiędzy. Przepraszam wszystkich, którzy nadesłali już lub planowali niedługo nadesłać prace za brak precyzji.

NADESŁANE PRACE

Rivi

***
Danai

***
Kira

***
Moniavi***
Yuzuki


***
Rast


Mikane jest figurką, która od dawna już leżała na dnie pudełka po pomarańczach, przysłonięta różnymi nowymi rzeczami. Czuła się przez to bardzo samotna, nie mogąc być na półce z innymi figurkami, ale niestety była już bardzo starym modelem. Wciąż rosnące uczucie samotności sprawiło jednak, iż pewnego dnia że zaiskrzyło w niej życie. Po ciężkiej wspinaczce wygramoliła się na szczyt pudełka i zaczęła poszukiwać wokoło przyjaciół. Jednak będąc jedyną żywą figurką, ciężko jej było znaleźć kogoś z kim mogłaby choćby porozmawiać. Wędrując po pokojach w końcu spostrzegła żywą osobę. Był to człowiek, którego widziała poraz ostatni już dawno dawno temu, gdy przeprowadzała się do pudełka po pomarańczach. Gdy tylko spotkali się wzrokiem, jego oczy zrobiły się bardzo okrągłe a szczęka zdawała się starać za wszelką cenę dotknąć podłogi. I wtedy człowiek przemówił: A co przemówi to się okaże w trakcie ogłoszenia wyniku :).
***
Edo

***
BlackElf


***
el


***
K8


***
Senga


***
Kurotori


***
Monyaa16 komentarzy:

SStefania pisze...

Kurczę, mam trochę problem z tym blogiem (właśnie czyściłam zakładki i się na niego natknęłam) - nie chcę go subskrybować, bo temat zupełnie do mnie nie trafia (jedyna oryginalna figurka, jaką posiadam, to maleńki Vivi z FFIX i to mi starczy), ale, z drugiej strony, piszesz w fajnym stylu i przyjemnie się mi czyta i ogląda nawet ten blog o kompletnie nieinteresujących mnie rzeczach. :/

MikeGold pisze...

Nie musisz go subskrybować. Jeśli podoba ci się mój styl, to wpadnij tu czasem w odwiedziny. Będzie mi miło ;). Warto czytać o rzeczach, które niekoniecznie są twoją pasją. Dzięki temu można pogłębić swoją wiedzę, poszerzyć horyzonty, albo zabić trochę czasu. Figurki to jedno z wielu moich dziwacznych zainteresowań (M&A, Densha de Go!, fansubbing, fotografia, konsole i ich modyfikacja, sprzęt komputerowy, edycja grafiki...). Gdy zaczynałem tworzyć ten blog, nie przypuszczałem, że przy tej okazji zdobędę tyle wiedzy związanej zarówno z robieniem i obróbką zdjęć, składaniem i kodowaniem materiału wideo a nawet strukturą chemiczną polichlorku vinylu. Tak czy inaczej, nie będąc zainteresowana tematem, odzywając się tutaj zrobiłaś dla tego bloga więcej niż wielu ludzi zafascynowanych figurkami i siedzących cicho. Dzięki ;).
Mike.

Hex pisze...

Kira: Bardzo mi się podoba Mikan w stroju kąpielowym :P Może wrzucisz jeszcze jej SD wersję? proszęęęęę :D
(SD może być w ubranku z pierwszego rysunku:D )

MikeGold pisze...

Nie wszystko musi byc osadzone w swiecie nendoroidow, Hexe. Szczegolnie na Mikanboxie.

Kira pisze...

Pomyślimy :D Ale najprawdopodobniej narysuje, bo muszę sobie poćwiczyć chibi ;p

Kira pisze...

Moniavi dowaliła system! Świetne!

Hex pisze...

No fajne, fajne:P Ale dalej nie widzę SDeczka od ciebie ... phi ... ^^

Kira pisze...

Muszę przestać grać w Touhou, ale będzie :D może dziś wieczorem to wszystko skończę :3

MikeGold pisze...

No i kolejna praca :). Cieszę się, że zaczęły napływać ^_^.

Edo pisze...

Witam! Wczoraj wieczorem przysłałam pracę i już jest! Szybko C:

Tylko zastanawia mnie jej jakość... Dotarła w takim stanie czy została jakoś zmniejszona? Bo nieco straciła na wyglądzie :C

Pozdrawiam,
Faustine aka Edo

MikeGold pisze...

To jest resize do rozdziałki nie przekraczającej 1024 pix. Staram się zachować jak najwięcej miejsca na serwerze nim google każe mi płacić. Gdybym nie miał takiego ograniczenia, to sam bym wrzucał moje zdjęcia w pełnej rozdziałce. Jeśli uda ci się pomniejszyć ten art do 1MB nie tracąc na jakości to chętnie zrobię update.

Edo pisze...

130KB może być?
zapodaje linka, jak nie to trudno :C
http://i56.tinypic.com/nb97cw.jpg

a i mam prośbę, mógłbyś zmienić mój nick z 'Faustine' na 'Edo'? XD bo tamto to tylko na potrzeby poczty jest haha
z góry dzięki <3

Hex pisze...

^^ och ludziska, niektóre wasze prace są naprawdę rewelacyjne 0.0
Aż przyjemnie się je ogląda :D
Ten konkurs robi się bardzo ciekawy :)

Anonimowy pisze...

Mike, doczekamy się na wyniki przed sylwestrem? :D

Anonimowy pisze...

Czy ten konkurs jest nadal otwarty?

MikeGold pisze...

Niestety nie.


Mikanbox jest blogiem prywatnym, na którym autor wyraża wyłącznie swoje prywatne opinie. Wszelkie opinie wyrażone w komentarzach należą do osób, które je wyraziły i autor bloga nie bierze za nie żadnej odpowiedzialności.