poniedziałek, 2 marca 2009

Gwendolyn 1/7 AlterGwendolyn jest jedną z głównych bohaterek Odin Sphere, RPGa wydanego na PS2 w 2008 przez Atlus. Gra jest uznawana za sukcesora Princess Crown, od tegoż samego wydawcy i zapożycza wiele koncepcji z mitologii Nordyckiej. To powinno wytłumaczyć wszelkie wątpliwości jeśli chodzi o dziwny strój jak i skrzydła u boków naszej bohaterki, która jest Walkirią oraz młodszą córką Pana demonów Odyna.

Dostawszy paczkę byłem naprawdę zdziwiony, czemu jest ona aż tak duża. Gdy ją rozpakowywałem, zajmowała trzecią część stołu. Nawet nie wliczając styropianowej ścianki, którą sprzedawca umieścił w kartonie, pudło z figurką było naprawdę spore.

Grunt to rozciąć paczkę nie uszkadzając figurki


Gwendolyn jest wykonana naprawdę dobrze. Gdy pokazywałem kumplowi zdjęcia z innej recenzji na sieci, twierdził że dopiero ją oceni gdy przyjdzie paczka, bo to musi być prototyp. Teraz okazuje się, że na pewno to nie był prototyp. Figurka wykonana jest naprawdę świetnie. Skóra ma dobry odcień (a właściwie całą ich gamę, gdyż jest bardzo dobrze wycieniowana), strój oraz skrzydła są oddane w najdrobniejszych szczegółach. Nie ma niedociągnięć przemalowań ani dziwnego doboru barw. Część przednia skrzydeł jest lekko prześwitująca dając niesamowite wrażenie gdy ogląda się ją w pełnym świetle. To samo tyczy się niebieskich części tiary jak i samego ostrza włóczni. Oczy są żywe, usta delikatnie zarysowane i bardzo poprawnie wycieniowane. Na uwagę zasługuje też nietypowa podstawka figurki -pień, na którym ląduje Gwendolyn. Został wykonany bardzo szczegółowo, wraz z otaczającą go roślinnością. Ta właśnie podstawka wywyższa figurkę i sprawia, że będzie ona królowała wśród innych figurek na półce. Mimo, że nie ma ona największej skali, na pewno jako pierwsza przyciąga wzrok. Jeśli chodzi o niedociągnięcia, to nie doszukałem się błędów odlewu. Jedynie znalazłem małą kropkę srebrnej farby ze zbroi na podeszwie buta. Nie ma ona znaczenia dla ogólnego wyglądu a przypomina o tym, że jest to ręcznie malowane małe dzieło sztuki.


Podsumowanie: Świetnie dobrana poza jak i naprawdę duża dbałość o szczegóły sprawiają, że jest to figurka grzechu warta (a przynajmniej swojej ceny). Chwilowo przynajmniej nie powinno być problemów z jej dostępnością. Gwendolyn będzie się prezentować świetnie na półce każdego miłośnika tematyki fantasy, nawet gdy nie jest on przekonany do M&A.

Nazwa: Gwendolyn
Wydawca: Alter
Skala: 1/7
Cena: 95-110 USD + przesyłka

0 komentarzy:


Mikanbox jest blogiem prywatnym, na którym autor wyraża wyłącznie swoje prywatne opinie. Wszelkie opinie wyrażone w komentarzach należą do osób, które je wyraziły i autor bloga nie bierze za nie żadnej odpowiedzialności.