środa, 8 kwietnia 2009

Suzumiya Haruhi Extravaganza 1/8 MaxFactory/Good Smile Company

Jak już poprzednio wspominałem, z figurką Haruhi wiązałem spore oczekiwania. Prototyp prezentował się przepięknie na zdjęciach, ale poza nimi nikt nie był w stanie pokazać mi jak może wyglądać efekt końcowy. Stworzona przez Masanori Kurodę (Max Factory) i wydana przez Good Smile Company figurka przedstawia Haruhi z plakatu stworzonego na potrzeby prawdziwego koncertu - Suzumiya Haruhi no Gekisō (The Extravaganza of Haruhi Suzumiya), który odbył się w marcu 2007. Wiedząc, że te dwie świetne firmy podpisały się pod tą figurką i dodatkowo jest to znany mocny franchise, postanowiłem kupić ją w ciemno.


Po otworzeniu paczki, od razu rzuciło mi się w oczy błyszczące pudełko. Muszę przyznać, że zrobienie mu zdjęcia było nie lada wyzwaniem, gdyż właściwie całe pudło błyszczy. Poza tym jest to jedno z najsolidniejszych pudełek na figurkę z jakimi miałem do czynienia. Po standardowym rozklejeniu taśm i ściągnięciu nielicznych folii postawiłem Haruhi na podstawce i zacząłem dokładnie oglądać.

Szczerze mówiąc muszę przyznać, że jest to jedna z najlepiej wykonanych figurek z jakimi się dotychczas spotkałem. Nie znalazłem na niej ani jednego niedomalowania, wady odlewu, złych łączeń. Po prostu nic! Kolory są idealnie dopasowane. Skóra się nie błyszczy, natomiast buty jak najbardziej. Gitara jest wykonana bardzo szczegółowo, struny są zrobione z cienkich żyłek. Krzyżyk na szyi też trzyma się na żyłce. Każdy detal, każda jedna linia na pończochach jest idealnie odwzorowana. Zamawiając tą figurkę miałem naprawdę spore wątpliwości, gdyż było tak wiele miejsc, w których mogła mieć ona niedociągnięcia, że po otwarciu jej naprawdę nie mogłem wyjść z podziwu jak dobrze została wykonana. Wszelkie moje skojarzenia z Majką Jeżowską zniknęły.


W słowie końcowym mogę powiedzieć tylko jedno: kupujcie bez namysłu, póki jeszcze jest dostępna.

Wydawca: Good Smile Company
Skala: 1/8
Cena: 106USD z przesyłką

3 komentarzy:

magnificus pisze...

Osobiście także miałem wątpliwości przed nabyciem tej figurki, szczególnie że nie jestem specjalnym fanem Haruhi, jednak wszystkie one rozwiały się błyskawicznie kiedy tylko otworzyłem pudełko. Perfekcja wykonania w każdym calu. Absolutnie zgadzam się z pointą tej recenzji - zakup absolutnie obowiązkowy! :-)

onegai pisze...

a gdzie ją kupiliście? ^^

MikeGold pisze...

Standardowo - Ebay.


Mikanbox jest blogiem prywatnym, na którym autor wyraża wyłącznie swoje prywatne opinie. Wszelkie opinie wyrażone w komentarzach należą do osób, które je wyraziły i autor bloga nie bierze za nie żadnej odpowiedzialności.