czwartek, 1 października 2009

Mercedes N/S Yamato

Księżniczka Mercedes z Ringfordów jest bohaterką trzeciej historii w grze Odin Sphere. Gdy jej matka zostaje zabita w walce z Panem Demonów Odynem, Mercedes dziedziczy kuszę Psypher z kryształem wystrzeliwującym magiczne bełty oraz naród, na którego dowodzenie nie jest przygotowana.


Mercedes jest już drugą po Gwendolyn postacią z gry Odin Sphere w mojej kolekcji. Od kiedy pojawiły się pierwsze informacje o tej figurce, przyciągnęła ona moją uwagę. Bajkowa stylistyka całej gry i oryginalne przedstawienie postaci sprawiły, że figurki z tej serii są naprawdę wyjątkowe i odcinają się zupełnie od wszystkich innych stojących na mojej półce. Tak, wiem że Alter szykuje się na wydanie w styczniu 2010 Mercedes w locie. Czy będzie ona lepsza? Może tak, może nie. Gdy widzę te dwie świetnie wykonane figurki nie mam zamiaru zastanawiać się, która będzie lepsza. Obie są różne i na pewno warte zamieszczenia w mojej kolekcji.


Na bardzo oryginalnej podstawce w kształcie liścia lilii wodnej stoi Mercedes trzymając w ręku swą kuszę, a u jej boku trwa żabi książę Ingway. Figura Mercedes nie jest idealna, została jednak przedstawiona całkowicie zgodnie z pierwowzorem. Gdy na nią patrzę, wyobrażam sobie idealne miejsce na sesję zdjęciową dla tej figurki. Głęboki las, w środku lasu małe jezioro a na nim ona. Niestety, nie mam tutaj ani lasów ani nawet pogody, żeby zrobić odpowiednią sesję zdjęciową w terenie. Irlandzkie dni robią się coraz bardziej deszczowe i nie jestem pewien czy niedługo nie będę musiał całkowicie przenieść moich sesji zdjęciowych do pomieszczeń.


Jeżeli chodzi o wykonanie, muszę przyznać, że Yamato odwaliło kawał dobrej roboty. Zarówno dobór barw jak i proporcje samej figurki sprawiają wrażenie, jakby żywcem była wyciągnięta z obrazu. Efekt ten uzyskano przez bardzo drobiazgowo wykonane cieniowanie. Każdy szczegół stroju posiada własną gamę odcieni, a skrzydła pomimo swej półprzezroczystości także mają kilka odcieni błękitu. Porządny odlew nie drażni wyraźnymi skazami, a łączenia nie są praktycznie w ogóle widoczne. Pozorna prostota postaci nie powinna nikogo zwieść, gdyż faktycznie od razu widać, że każdy najdrobniejszy szczegół został przemyślany, odpowiednio wycieniowany i idealnie dopasowany. Małe pudełko, w jakie została zapakowana Mercedes, zawierało skrzętnie owiniętą figurkę, żabę, podstawkę oraz jeden z elementów Psyphera znajdujący się pod kryształem. Po odpakowaniu nie było na figurce ani jednego przemalowania czy odbitego śladu farby. Było to dla mnie miłe zaskoczenie, które bardzo pozytywnie świadczy o produkcie Yamato.


Figurka przedstawia się bardzo dobrze, nie jest przesadnie droga, została porządnie wykonana i w ciągu kilku minut od otworzenia pudełka można ją postawić na półce. Jedyne wątpliwości miałem po umieszczeniu na podstawce Ingwaya, który wygląda jakby Mercedes miała mu zaraz wykłuć oko kantem kuszy. Zakup uznaję za w pełni udany i zaczynam rozglądać się za innymi wydaniami od Yamato.

Wydawca: Yamato
Skala: Brak
Cena: 89.97 USD + przesyłka

2 komentarzy:

Perelka pisze...

Jest śliczna! Masz rację- po zdjęciach widać, że zadbali o szczegóły i szególątka. Jak dotąd nie grałam w Odin Sphere (za soba mam tylko kilka doujinów i jeden artykuł) ale, cóż, dzięki za arta dla porónania ;)

Te skrzydełka mnie urzekają!

Smoczyca pisze...

Bardzo urocza figurka. Szczególnie dobre wrażenie robią na mnie te półprzezroczyste skrzydełka i śliczne cieniowania.
Takie coś na półce to czysta radość ^^


Mikanbox jest blogiem prywatnym, na którym autor wyraża wyłącznie swoje prywatne opinie. Wszelkie opinie wyrażone w komentarzach należą do osób, które je wyraziły i autor bloga nie bierze za nie żadnej odpowiedzialności.