sobota, 21 lutego 2009

Aisaka Taiga 1/8 Max Factory

Toradora, krótka treść:
Ryuuji stara się być normalnym licealistą. Uwielbia porządek, jest bardzo spokojny, ułożony i ma dobre serce. Wszystkie te cechy rujnuje jego wygląd kryminalisty, który odziedziczył w genach po swoim świętej pamięci ojcu. Pewnego dnia, gdy Ryuuji próbuje się zbliżyć do dziewczyny, w której jest śmiertelnie zakochany, na jego drodze pojawia się Aisaka Taiga zwana też małym tygrysem (palmtop tiger - tygrys mieszczący się w dłoniach). Jest mała, śliczna... agresywna oraz bardzo brutalna. Zderzenie z Taigą w korytarzu odmieniło na dobre życie biednego Ryuuji'ego, a co stanie się dalej... cóż, oglądnijcie Anime :P

Po zobaczeniu pierwszego odcinka Torydory miałem dość długą, kilkumiesięczną przerwę. Doszedłem do wniosku że będzie to anime o pannie traktującej faceta jak psa, a mnie takie anime zupełnie nie leżą. Jednak brak innych alternatyw sprawił że w nowym roku wróciłem do tej serii i tak odcinek po odcinku w ciągu kilku dni łyknąłem tyle ile dało się tylko dostać.

Figurka, którą pragnę tu opisać, została stworzona na podstawie okładki pierwszego z tomów mangi. Aisaka trzyma na rękach tygrysa i wygląda na lekko onieśmieloną.


W tej figurce można po prostu się zakochać. Jakość szczegółów, poza oraz wyraz twarzy, sprawiają że jest to skarb dla każdego miłośnika tej serii.Tygrys sam w sobie może być traktowany jako odrębna figurka, gdyż można go w każdej chwili ściągnąć i postawić obok.Kolor skóry kształt twarzy oraz poza zostały świetnie odwzorowane przez Hironori Tokunage. Opcjonalnie można ściągnąć Taidze spódniczkę i posadzić ją w samej koszuli i bieliźnie.


Na rynku jest też dostępna tańsza jej wersja z wymienną twarzą oraz kocimi uszami wydana przez Wave corporation. Niestety ta wersja wygląda strasznie tandetnie jeśli chodzi o dopracowanie szczegółów.

Podsumowując, figurka jest jedną z moich ulubionych i to właśnie gdy ją dostałem wpadłem na pomysł robienia zdjęć. Jeśli tylko jeszcze jest dostępna, nie zastanawiaj się i kupuj.

Producent: MaxFactory
Skala: 1/8
Twórca: Hironori Tokunaga
Cena na Ebayu: 100-140 USD + przesyłka


0 komentarzy:


Mikanbox jest blogiem prywatnym, na którym autor wyraża wyłącznie swoje prywatne opinie. Wszelkie opinie wyrażone w komentarzach należą do osób, które je wyraziły i autor bloga nie bierze za nie żadnej odpowiedzialności.