sobota, 4 kwietnia 2009

Caren Hortensia - Fate Hollow 1/8 Alter

Podążając za Wiki, w odróżnieniu od nazwy na pudełku figurki, Caren Ortensia jest pomocniczą egzorcystką, przynależącą do Kościoła, wysłana do miasta Fuyuki na miejsce zmarłego Kirei Kotomine w celu zbadania zniszczeń po piątej wojnie o Święty Graal. Z góry proszę o wybaczenie wszelkich nieścisłości, gdyż serii nie oglądałem.

Jeśli chodzi natomiast o samą figurkę, to gdy tylko zobaczyłem ją na necie, szczerze odradzałem jej zakup mojej znajomej. Niestety ona się uparła i tak doszło do tego, że wylądowała ona u nas w domu. Zacznijmy od ogólnego wyglądu. Pierwszym na co zwróciłem uwagę, był kolor oczu. Caren sprawiała wrażenie, jakby miała spore problemy z wątrobą. Dodatkowo ogólna kolorystyka figurki zupełnie nie przypadła mi do gustu. Całość jest szaro czarno brunatna. Podstawka pod figurkę przypomina świeczkę i zasadniczo nie przedstawia niczego. Szal, czy tasiemka spowijająca postać w miejscu łączenia się z fugurką nie zaciska się porządnie i widać odstający bolec. Błędy odlewu także są bardzo widoczne i przywodzą mi na myśl moją nieszczęsną Saber maid ver. Oczywiście wiele można zwalić na barki tego, że figurka jest dość stara i dawniej nie produkowano ich tak dokładnie, jednak dla mnie to nie jest żadne wytłumaczenie. Figurka jest po prostu brzydka, zrobiona bez najmniejszego pomysłu, ze średnią dbałością o szczegóły. Tylko dla fanów tej postaci oraz fetyszystów gustujących w rajstopach.


Wydawca: Alter
Skala: 1/8
Cena: 50USD z przesyłką

1 komentarzy:

tetra pisze...

Wcale się nie dziwię, że odradzałeś znajomej jej zakupu. Jednak wiadomo, dla fana wykonanie nie zawsze ma znaczenie. Z drugiej strony jej cena też nie była jakoś wyjątkowo wygórowana. Może gdyby ta figurka została wyprodukowana ponownie teraz jej jakość mogłaby być o wiele lepsza, a i figurka ładniejsza.


Mikanbox jest blogiem prywatnym, na którym autor wyraża wyłącznie swoje prywatne opinie. Wszelkie opinie wyrażone w komentarzach należą do osób, które je wyraziły i autor bloga nie bierze za nie żadnej odpowiedzialności.