poniedziałek, 5 października 2009

Yukiko Amagi 1/8 Atlus

Shin Megami Tensei Persona 4 jest kolejną już odsłoną popularnej serii gier RPG wydawanej na rynku japońskim przez Atlus. Nie jest to przeciętny japoński RPG osadzony w czasach magiczno-średniowiecznych, lecz symulator codziennego życia uzbrojony dodatkowo w pełną funkcjonalność RPG. Bohater Persony przyjeżdża do małego miasteczka żeby zamieszkać ze swoim wujem. Początek roku szkolnego wydaje się być zupełnie normalny, zawiera nowe znajomości i poznaje okolicę. Jednak nie mija zbyt wiele czasu, jak miasteczkiem Inaba wstrząsa tajemnicze morderstwo prezenterki telewizyjnej i zwłoki zwieszające się z anteny na jednym z okolicznych domów. Wkrótce następuje kolejna zbrodnia, a nasz bohater wraz z nowymi przyjaciółmi postanawia dowiedzieć się kto za tym wszystkim stoi. Miasto obiega także niespotykana plotka o tym, że jeżeli w deszczowy dzień o północy ogląda się wyłączony telewizor, na ekranie pokazują się ludzie. Po zbadaniu tej plotki okazuje się, że nasz bohater jest w stanie wejść do telewizora i eksplorować ten tajemniczy mroczny świat zamieszkany przez cienie, przed którymi broni go poza siłą mięśni presona, patron rozbudzony poprzez konfrontację bohatera z jego ukrywaną częścią osobowości. Czy uda mu się rozwiązać zagadkę morderstw i nie doprowadzić do kolejnych zabójstw? Czy nawiąże kontakt z nową rodziną, zda do kolejnej klasy, znajdzie miłość, pracę i czy wygra mecz? Zarówno fani RPG jak i symulatorów życia znajdą w tej grze coś dla siebie, a jej niesamowity magnetyzm nie pozwoli odejść od ekranu przez wiele godzin.


Tak, macie mnie. Długie przerwy w prowadzeniu mojego bloga jak i w wydawaniu kolejnych fansubów na DVD spowodowane są tym, że totalnie wsiąknąłem w tą grę. Gdy tylko mam okazję, odpalam konsolę i wchodzę w ten tajemniczy świat. Figurka, którą chciałbym wam dzisiaj przedstawić jest niemalże tak nietypowa jak i sama gra Persona. Yukiko Amagi jest jedną z głównych bohaterek gry. Córka właścicieli gospody przy gorących źródłach, Amagi Inn, jest początkowo bardzo nieśmiała i zamknięta w sobie. Po obudzeniu persony Yukiko staje się jednak bardziej otwarta i planuje sprzeciwić się woli rodziców, którzy chcą aby odziedziczyła rodzinny interes i wyjechać do wielkiego miasta. Co do jej postaci ciągle mam mieszane uczucia. Kim ona właściwie jest? Momentami naiwna jak dziecko, jednak w sposób bardzo prowokacyjny, jakby wiedziała o co chodzi rozmówcy, jednak starała się go zbić z tropu. Czasem jest natomiast całkowicie bezpośrednia, wydaje się porzucać swoją rolę biednej dziewczyny, którą trzeba ratować i zachowuje się, jakby pod swoją czerwoną opaską skrywała parę rogów. Jak to mówią, kobieta zmienną jest. To jednak nie sprawia, że figurka jest nietypowa.


Często powtarzanym błędem jest twierdzenie, że figurka Yukiko została zrobiona przez Alter. To nie prawda. Jest to mianowicie pierwsza figurka wydana przez Atlus. Tak, przez wydawcę samej gry Persona (jak i Odin Sphere i wielu innych). Była to limitowana edycja, o której dowiedziałem się zupełnie przypadkiem.

Przyjrzyjmy się teraz jak wygląda nasza Yukiko Amagi z bliska. Ilość szczegółów jest niesłychana. Drobiazgowy wzór na pofalowanej spódniczce został namalowany perfekcyjnie. Okulary, które można opcjonalnie jej założyć pasują idealnie i nie spadają mimo braku jakichkolwiek zaczepów. Wachlarz został pomalowany i odwzorowany bardzo drobiazgowo. Łączenia... Właściwie to jakie łączenia? Nie widziałem żadnych. Perfekcja wykonania, która mogłaby wywołać rumieńce wstydu na twarzach zarówno Altera jak i GSC. Podstawka jest prosta, żółta i całkowicie w stylu Persony 4. Kolory idealne. Nie mam właściwie ani jednej rzeczy, do której mógłbym się w tym przypadku przyczepić. Poddaję się. Atlus wydał i zarządził na rynku. Prostota, dynamika pozy ujęcie charakterystycznego stylu Persony. Czy można chcieć czegoś jeszcze? Tak, figurki Chie Satonaki, ale cóż... nie można mieć wszystkiego. Może kiedyś wydadzą. Być może także bardziej przystępnej ceny. Pomijając egzemplarz, który ja nabyłem, cena na aukcjach dochodzi nawet do 300 USD.


Podsumowując. Jest to pięknie wykonana figurka z limitowanej edycji od firmy, która dotychczas wyłącznie wydawała gry. Odkrycie warte odnotowania, szczególnie jeżeli popatrzy się na figurki od innych wydawców gier (Bandai, Sega). Warto ją mieć w kolekcji, szczególnie, jeżeli jest się fanem gry Persona 4.

Wydawca: Atlus
Skala: 1/8
Twórca: Saito Fumiki
Cena: 98.99 USD + przesyłka


1 komentarzy:

Perelka pisze...

Powiem krótko- figurka jest śliczna. Boska jest ta spódniczka, wygląda jak materiałowa, urzeka mnie, trudno uwierzyć, ze to PVC ;)
BTW, fajne okularki ;)


Mikanbox jest blogiem prywatnym, na którym autor wyraża wyłącznie swoje prywatne opinie. Wszelkie opinie wyrażone w komentarzach należą do osób, które je wyraziły i autor bloga nie bierze za nie żadnej odpowiedzialności.