piątek, 25 lutego 2011

Nowy statyw (Manfrotto)

Podczas mojej ostatniej wizyty w Polsce, udało mi się dorobić nowego statywu. Dzięki niemu praca nad zdjęciami powinna być dla mnie jeszcze łatwiejsza i być może nie będę musiał już tak często leżeć plackiem na ziemi robiąc zdjęcia w trawie. Żeby go dostać, musiałem ograbić znajomego fotografa z narzędzia pracy. W tym miejscu chciałbym pozdrowić Promachosa i życzyć mu, żeby jego nowy statyw szybko do niego dotarł ;).

5 komentarzy:

gg gonia pisze...

To znowu ja. Gratuluję wspaniałego świątecznego prezentu i kolejnego filmiku które zawsze mi się podobają :).
Mam dwa pytania:
1.Czy zrecenzował byś kiedyś jakąś figurkę męską czy nie posiadasz takich ?
2.Skąd się wzięła nazwa "skla Hexy" bo to stopień trudności montażu figurki tak?

Ponadto podrzucam linka
http://blog.hobbystock.jp/report/2010/12/tp0552.html
strasznie podobają mi się te figurki. Szczególnie projekt Ace z one piece. Jestem ciekawa czy można mu ściągnąć tą kurtkę (a ty jak myślisz?) gdyż lubię go kanonicznie w samych spodniach. :D
Projekty są naprawdę ciekawe moim zdaniem i one piece zdecydowanie góruje. Trochę szkoda Naruto gdyż uważam iż wyszedł dość biednie.

MikeGold pisze...

Ciężko jest o męskie figurki. Szczególnie o takie, które by mi się jeszcze podobały. Z męskich mam tylko Kaworu z Kotobukiyi, który należy do mojej dziewczyny. Nie podoba mi się za bardzo, ale jak już nie będę miał co recenzować, to pewnie i jemu się nie upiecze. Co do One Piece'a, to nie moja broszka. Kupuję i recenzuję figurki, które potencjalnie mogą mi się podobać, więc raczej nie będę robił "recenzji na życzenie". Jeśli chodzi o skalę Hexy, to Hexe jest moją współlokatorką. Także zbiera figurki i miewa problemy nawet z niezbyt trudnym montażem.

Anonimowy pisze...

Drogi Mikanie ma prośbę. Znasz się na figurkach i pytam czy może ta strony jest godna polecenia, jeśli chodzi o figurki:
-pantsu.pl
-yatta.pl
Zamierzam kupić figurkę z serii Black Rock Shooter, lub Vocaloid. A! Przy okazji masz fajny sprzęt. Przyznam, że nie umiem się takim posługiwać. Wole zwykłe aparaty, chodziarz efekt nie jest tak świetlany.

MikeGold pisze...

Powiem to w ten sposób. Z pantsu.pl nie miałem żadnej styczności, chociaż przy figurkach mają podanego wydawcę i to w teorii powinno znaczyć, że będą to oryginalne figurki. Natomiast sklep yatta dawniej zajmował się sprzedażą podróbek, podobno z powodu nieuczciwego dostawcy. Aktualnie można raczej spokojnie u nich kupować te z figurek, przy których podany jest wydawca (Alter, Good Smile etc.). Jeśli chodzi o Yattę, to moje doświadczenie było względnie pozytywne. Czas oczekiwania na figurkę był dwukrotnie dłuższy niż gdybym zamówił ją z ebaya czy z innego sklepu online. Osobiście zazwyczaj kupuję w amiami, ale oczywiście rodzimy rynek też można wspierać. Jak zwykle sugeruję porównać ogólne koszty ze sprzedawcami z za granicy.

Nie wiem co znaczy "zwykłe aparaty", ale sprzęt jest jedynie tak dobry jak osoba, która się nim posługuje. Innymi słowy nawet na najprostszej cyfrówce za 100zł dobry fotograf może zrobić dobre zdjęcie.

Anonimowy pisze...

W pojęciu "zwykły aparat" chodzi mi o poręczne urządzenia. Lubię fotografować przyrodę, naturę, zwierzęta. Dlatego wolę aparaty, które zmieszczą się w kieszeni. Nie lubię skomplikowanych urządzeń, no bo sami wiecie - nie lubię czytać instrukcji i efekt jest dość... MIERNY. O! I dziękuję ci za tą podpowiedź, bo o pantsu.pl jest dużo pozytywnych opinii w necie, poza tym znajoma kupowała tam figurkę i była zadowolona. Ja kupiłam już figurkę na yatta.pl, ale była dość nie droga - nendoroid. Teraz chcę kupić figurkę z Vocaloid i chciałam się poradzić specjalisty (tak, tak moi drodzy, specjalisty)


Mikanbox jest blogiem prywatnym, na którym autor wyraża wyłącznie swoje prywatne opinie. Wszelkie opinie wyrażone w komentarzach należą do osób, które je wyraziły i autor bloga nie bierze za nie żadnej odpowiedzialności.