poniedziałek, 19 kwietnia 2010

Excellent Model Melon 1/8 Mega House


Melon, główna bohaterka mangi i anime Akikan!, była napojem gazowanym o wiadomym smaku. Jak dżinn zamknięty w lampie, Melon czekała na swojego Właściciela. Okazał się nim samotny (a jakże!) nastolatek Kakeru Daichi. Kiedy pił napój jego oczom ukazała się piękna, blond włosa dziewi ee dziewczyna! Tak, Kakeru był świadkiem transformacji puszki w kobietę. Rezolutną kobietę, która postanowiła z nim zamieszkać nazywając go swoim Panem. Czyż nie o tym właśnie marzą nastoletnie prawiczki? Nie mam pojęcia, ale tak zaczyna się komedia ecchi Akikan!


Przypuszczam, że miałabym pewne wątpliwości zamawiając tą figurkę gdybym znała wcześniej pierwowzór. Chcąc nie chcąc znowu trafiłam statuetkę przeznaczoną dla chłopców (a jakie nie są?;) ale o dziwo, nie jest rozbierana (uff). Zachwyciła mnie dynamiczną pozą: rozwianymi włosami, trzepoczącymi wstążkami. Wygląda jakby właśnie wyskoczyła z puszki napoju :)Przeglądając zdjęcia w sklepach nie zauważyłam, że końcówki włosów Melon są półprzeźroczyste. Fantastycznie to widać kiedy jest wystawiona na światło. Cieniowanie włosów jest świetnie wykonane i końcówki zdają się świecić same w sobie. Dodam, że każde pasmo jest dosyć ostro zakończone (Uwaga! Kłuje ;).
Masa szczegółów: błyszczące oczy, kolczyk-kapsel od puszki, falbanki i zagięcia sukienki, fruwające wstążeczki i wielkie wstążki z kokardy wiązanej w pasie, przeźroczyste kulki we włosach, a nawet pomalowane paznokcie! To wszystko sprawia, że jest na czym zawiesić oko, by podziwiać kunszt twórcy.Może też działać na niekorzyść, bo figurka jest przez to bardzo delikatna. Na szczęście opakowanie dobrze ją zabezpieczyło i żadna część się nie złamała. Cienkie jak papier końcówki włosów, czy duże wstążki sprawiają wrażenie kruchości.Niestety nie sprzyja temu podstawka. Zanim nie wcisnęłam do końca metalowej podpórki do pantofelka z tyłu, figurka dwa razy zaliczyła upadek. Na szczęście w roztrzęsione ręce. Z przodu podtrzymuje ją kolorowe logo Akikan! Mnie niestety nie przypadło do gustu, mam wrażenie jakby coś zasłaniało, albo po prostu za bardzo rzuca się w oczy.
Wracając do kwestii technicznej, jedyny minus w malowaniu, to nadruk na sukience. Wyraźna biała kratka pokazuje etapy malowania, przez co całość materiału nie wygląda jednolicie. Nie psuje to na szczęście widoku całości. Szczegóły odlane i pomalowane poprawnie, nie mam się do czego przyczepić. Łączeń wyraźnych brak, a to na włosach są zgrabnie zamaskowane fryzurą i za to duży plus :)W pudełku znalazłam jeszcze pierwotną wersję naszej bohaterki, czyli małą puszeczkę napoju ;) W sumie, plusy za malowanie i ostre szczegóły, minus za podstawkę. Jeżeli macie ochotę na więcej ślicznej Melon, zapraszam do oglądania zdjęć.

Excellent Model Melon
Producent: Mega House
Skala: 1/8 (22cm z podstawką)
Materiał: PVC
Rzeźbiarz: Yukio Okumora
Premiera: lipiec 2009
Cena: 169-245zł
Autor recenzji: Bea

3 komentarzy:

MikeGold pisze...

Kolejna recenzja przesłana przez Beę. Co mogę powiedzieć... Spore postępy. Ciekawe pomysły, lepsza jakość i... Ciemność! Co tu tak ciemno? Bo to średniowiecze. No może nie do końca, ale popracować nad jasnością, ułożeniem cienia i ciepłotą barw w niektórych zdjęciach by nie zaszkodziło. W końcu nie mogę za dużo słodzić, bo ktoś się jeszcze za pewnie poczuje ;).

Beata pisze...

Ta ciepłota barw to dla mnie czarna magia, ale powoli, nie wszystko na raz ;) Trudno się nie zgodzić z tym "średniowieczem". Nie mam pomysłu jak to poprawić, więc chyba muszę "wynaleźć" lepszy aparat ;)

Pozdrawiam,
Bea

MikeGold pisze...

W ACDSee wejdź do "Develope" na zdjęciu, użyj opcji "Fill light" w "general" albo alternatywnie też w "Develope" wybierz opcję "Advanced lighting" i naciśnij na podglądzie zdjęcia w ciemnym miejscu i nie puszczając przycisku myszy podciągnij do góry. Ot i cała magia ;).


Mikanbox jest blogiem prywatnym, na którym autor wyraża wyłącznie swoje prywatne opinie. Wszelkie opinie wyrażone w komentarzach należą do osób, które je wyraziły i autor bloga nie bierze za nie żadnej odpowiedzialności.