piątek, 24 kwietnia 2009

Bishoujo Figure Yearbook 2008

Wczoraj dostałem kolejną paczkę. Tym razem nie była to figurka a katalog. "Bishoujo Figure Yearbook 2008" złożony przez Kotobukiye. Wydany na dobrej jakości błyszczącym papierze katalog zawiera 196 kolorowych stron podzielonych na cztery części. Każda z tych części przedstawia jedną figurkę w kilku ujęciach oraz krótką informację na temat skali, wydawcy i wykonania, oczywiście w języku japońskim. Album obejmuje standardowe figurki, figmy oraz nendoroidy wydane w ubiegłym roku przez wszystkie znaczące na rynku japońskim firmy, katalogując w ten sposób 700 modeli.


Uważam, że ten album świetnie podsumowuje ubiegły rok i jest naprawdę dobrą pomocą w moim poszukiwaniu dobrze wykonanych figurek. Porządne wydanie w formacie A4 pozwala na wstępną ocenę figurki przed rozpoczęciem zaawansowanych poszukiwań na sieci. Myślę, że jego niemała cena jest w pełni usprawiedliwiona jakością wydania i jest obowiązkową pozycją dla każdego zbieracza. Liczę, że takie albumy będą wychodziły co roku.


Wydawca: Kotobukiya
Cena: 64.99 USD z przesyłką

6 komentarzy:

LauresMajere pisze...

Bishoujo czyli tylko figurki pięknych dziewczyn-są tam figurki z gier np Panie z Finala ?
Jest wersja Bishonen :) ?

MikeGold pisze...

Nie ma Bishonen. Zresztą z męskich figurek z 2008 roku można by wydać conajwyżej ulotkę. Tak, są figurki z gier. Tylko pytanie: Ile wyszło w zeszłym roku figurek z finala?

TIGRA pisze...

Oho widzę, że jednak nabyłeś droga kupna owy katalog. Wrzuć więcje fotek - będzie co oglądać :)

MikeGold pisze...

Serce mnie boli gdy go aż tak rozchylam. Jeśli mi wymyślisz jak mógłbym go otwierać i mieć obie ręce wolne, to mogę popróbować.

TIGRA pisze...

Poproś jakąś niewiastę co by Tobie pomogła ;)

P-chan pisze...

Też sobie chyba kupię ten katalog, bo mnie bardzo kusi, ale rozkładać go nawet w taki sposób jak robi to Mike na załonczonych zdjęciach nie mam zamiaru^^.


Mikanbox jest blogiem prywatnym, na którym autor wyraża wyłącznie swoje prywatne opinie. Wszelkie opinie wyrażone w komentarzach należą do osób, które je wyraziły i autor bloga nie bierze za nie żadnej odpowiedzialności.