czwartek, 25 lutego 2010

Kirsten Dunst w Akihabarze


W sierpniu 2009 roku na ulicach Tokio, a dokładniej w Akihabarze, można było zobaczyć Kirsten Dunst (Mary Jane w filmie Spider Man), paradującą w stroju przypominającym Sailor Moon oraz niebieskiej peruce. Czyżby nagłe zaciekłe zainteresowanie mangą i anime zapoczątkowane pasją do amerykańskich komiksów? Nie zupełnie. Mary Jane... Tzn. Kirsten, grała w "artystycznym" filmie Takashi'ego Murakami "Akihabara Majokko Princess", który powstał z myślą o londyńskiej wystawie "Tate Modern’s Pop Life".


Majokko Princess jest video klipem do adaptacji piosenki zespołu The Vapors "Turning Japanese", który w 1980 roku królował na brytyjskiej liście przebojów. Przez niektórych uznany za niezbyt artystyczny, klip Majokko Princess dla mnie wydaje się bardzo ciekawy nie ze względu na dziewczynę Spider Mana, a raczej na jej otoczenie. Myślę, że jestem dość poważnie skażony tą kulturą, skoro rozpoznałem tańczących zombie, a nie skojarzyłem słynnej amerykańskiej aktorki. Wszystkim zainteresowanym obejrzeniem klipu oferuję wersję na Veohu (z Youtuba już dwa razy została ściągnięta. Nie wiem jak długo ta się utrzyma), oraz na Megauploadzie (pass: www.mikanbox.pl). Życzę miłego oglądania.


0 komentarzy:


Mikanbox jest blogiem prywatnym, na którym autor wyraża wyłącznie swoje prywatne opinie. Wszelkie opinie wyrażone w komentarzach należą do osób, które je wyraziły i autor bloga nie bierze za nie żadnej odpowiedzialności.