środa, 10 czerwca 2009

Sprzęt

Kilkukrotnie byłem już pytany, czego używam do robienia moich zdjęć. Jestem tylko amatorem i robię proste amatorskie zdjęcia. Do moich potrzeb wystarcza wręcz zanadto mój Sony H50.


Przy bardzo przyzwoitym zoomie i świetnym makro w zupełności wystarcza do wszelkich możliwych fotografii jakie mógłbym chcieć wykonać. Nie będę się wgłębiał tutaj w szczegóły techniczne, gdyż w tej materii najlepiej może służyć oficjalna strona Sony, jednak chciałbym tylko powiedzieć, że dzięki temu aparatowi robienie zdjęć figurkom to czysta przyjemność. Wszystkie moje fotografie wstępnie są robione w rozdzielczości 3456x2592, obrabiane w Paint Shop Pro a później pomniejszane na potrzeby mikanboxa.


Dodatkowo ostatnio kupiłem do niego soczewkę do szerokiego kąta, co w przypadku figurek ma znikome znaczenie (zdjęcie półki lub pudełek Pocky), jednak na wakacjach jak najbardziej mi się przyda ;).
Jeżeli robicie zdjęcia swoim figurkom, to w komentarzach napiszcie jakiego sprzętu używacie.

2 komentarzy:

P-chan pisze...

Fajny aparacik, jak widze mój dwuletni kompaktowy Samsung do tego sprzętu się nie umywa;P. Ale już sobie upatrzyłem lepsiejszy aparacik - teraz pozostaje mi czekać aż odłoże trochę grosza i kupuje nowy sprzęt. By moje zdjęcia wyglądaly jeszcze lepiej^^. Choć na razie pomęczyć się jeszcze muszę z tym swoim starym...

MikeGold pisze...

Różnica między twoimi starymi a nowymi zdjęciami jest tak duża, że już można by cię podejrzewać o nowy sprzęt.


Mikanbox jest blogiem prywatnym, na którym autor wyraża wyłącznie swoje prywatne opinie. Wszelkie opinie wyrażone w komentarzach należą do osób, które je wyraziły i autor bloga nie bierze za nie żadnej odpowiedzialności.